Hurtigligaen: Petter kroner verket

Petter Yran hadde allerede sammenlagtseieren i boks, men hvilte ikke på laurbærene – han tok for fjerde gang denne sesongen 5 strake seire. Nærmest fulgte Ludy Sousa og Petter Markussen med 4 poeng

3 av 4 sammenlagtvinnere

Odd Ristesund avsluttet sesongen sterkt, og vant ratingklasse 2 med 3,5 poeng. Asbjørn Berg hadde samme poengsum, men var litt bak på kvalitet. I klasse 3 var Jonathan Grøholdt et halvpoeng foran resten av feltet med sine 2,5 poeng.

Totalt var det 29 spillere som deltok denne dagen. Det ble spilt 70 partier, hvorav 6 endte remis. Gjennomsnittlig rating på deltagerne var 1633 poeng.

Dagens klatrer var Odd Ristesund som gikk opp 35 ratingpoeng!

Sesongens sammenlagtvinnere:

  • Klasse A (1775 og over): Petter Yran
  • Klasse B (1650 – 1774): Serif Music
  • Klasse C (1525 – 1649): Christian Lyngholm
  • Klasse D (1524 og under): Ludvig Lerheim

Selv om sesongens hurtigliga er over så blir det mer sjakk hos Stjernen utover våren og sommeren, følg med på terminlista for oppdatert informasjon!


Linker:


Noen bilder fra kvelden:

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *