Hurtigligaen sammenlagt høsten 2017

Resultater: [Runde 1] [Runde 2] [Runde 3] [Runde 4] [Runde 5] [Runde 6] [Runde 7] [Runde 8] [Runde 9] [Runde 10] [Runde 11] [Runde 12] [Runde 13] [Runde 14] [Runde 15]

Gruppe A (1900+)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Ludy Sousa38.5113.7721581843343454344.5
Bertil Svendsen36.5113.552111-183.53.543.54.5333.5442.5
Kjell Børre Grebstad36.5113.552133383433344.52.52.554.5
Alexander Pena34.5133.151998-681.524433.53334343
Elham Abdlrauf34.593.83215810034.53.5443.54.54.53
Frode Lillevold33.5133.0820024033.52.52.5443.51.53.532.533.5
Finn Egeland32.5133.081940733334233.54332.53
Johannes Haug25.564.252295-554.53.54.54.53.5
Lucas Ranaldi19.553.920914644.543.53.5
Per Omtvedt1762.831919-232342.532.5
Roar Elseth15.543.882175113.53.54.54
Mats Persson8.524.2522391144.5
Thomas Pronstad832.671925-61233
Brede Kvisvik5152222265
John Bartholomew4.514.52400-494.5
Milton Pantzar414227244
Aleksander Lindbøl414206204
Anders Hobber414229704
Daniel Kovachev414230004
Petter Markussen3.513.5204403.5
Alf R. Andersen3.513.52162-13.5
Francisco Gonzales3.513.52189-53.5
Peter Marx3.513.5195803.5
Gudmund Stenersen3132104-233

Gruppe B (1750 – 1899)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Daniel Hagos26132.351766-11622.5332.532.51.513.5222
Juan Carlos Rueda-Kjeldsen26122.51795-383.532.52.53223.52222
Sigurd Loe Grøver25.592.831869533223.533333
Vidar Andreassen22102.21769-2412.51.53242.50.52.52.5
Kristoffer Gressli17.572.51813342.52232.523.5
Tarjei J. Svensen13.543.38193438333.54
Harald Villmo732.331795-3322
Aidin Afsari6.532.1717690222.5
Runar Mathisen6.532.171769-242.522
Geir Gjermstad5.531.831780-761.522
Guttorm Andersen522.51788-632
Elias Hulleberg Sidali4221835-3822
Trym Jenssveen4221788-4031
Bjørn Revil313188623
Anders Rundgren3131789123
Karl Magnus Nygaard3131830303
Mattis Mikelsen3131897113
Arne Sæle313180003
Isak Storme2.512.5177102.5
Carl Aarnes2.512.5180002.5
Vebjørn Selbekk2121854-52
Dag Henning Larsen2121785-102
Christian Poppe2121761-22
Andreas Tenold212175002
Ole Jørgen Aannestad2121766-342

Gruppe C (1600 – 1749)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Rune Justad22.5132.041668-25222212.522.523122.5
Odd Ristesund20.5131.811655-422.5111.5232.512212
David Luangtep Vangen201021675751.522.50.5233221.5
Carlos Barrientos17.591.94167069222.5213122
John Olav Kroken17101.716242311.51.531.532.521
Jonas Bernstein16.582.061543-582.52220.5331.5
Tomislav Viktor Marosevic14.5111.321582-60210.531111.521.5
Alex Borch14.552.916929133332.5
Jan Hugo Eriksen14.591.611568-10231121240.5
Oddbjørn Ørsnes1491.561615-17122221.5120.5
Milan Kutrovac1371.861684-3621.5311.522
Serif Music12.562.081736-1232.51231
Morten Rolstad942.251651503213
Oddbjørn Sjøgren8.561.421633-25122.5111
Lasse Midtstue7.541.881617162212.5
Terje Nyheim6611546-56222
Thomas Ryen5.531.8316422812.52
Anders Jensen5.531.8316226320.5
Alexander Omtvedt3131736183
Oddvar Kristiansen1.511.51597-541.5
Trond Jacobsen1.520.751565-351.5
Jonas Wang1.511.51697-21.5
Henrik Gaudernack01016930

Gruppe D (1450 – 1599)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Erik Grindbakken40.5133.7316141253343.53444.54.54254
Carl Fredrik Enevold36.5133.35150336335352433.52343
Nicholas Bergh32.584.06157910842.54.553.54.544.5
Preben Brynemo28.593.171492-3234332.532.543.5
Leif Gulliksen27.593.061440-174.524323333
Johannes Opsahl27931471-2123353323.52.5
Trond Munkejord2583.131481-52.53443323.5
Kjell M Haug25102.51509-90142.52.53233.53.5
Trygve Rytterager24102.41358-10623332.5232.512
Stig Slorafoss24831495-3032.532.54423
Åsmund Eikill1462.33159016432221
Erlend Furnes12.543.131494-112.5334
Ivar Seierstad1234157849444
Halvor H. Hartvig82416111444
Vebjørn M Leonhardsen723.515121043
Louis Khoo-Thwe6.532.171505-1413.52
Erling Tenold414150004
Elias Hannestad414150004
Carl Martin Schaatun3131574-63
Kristian Rizi1111411-401

Gruppe E (1300 – 1449)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Vetle Danielsen35123.2515189233.52233443.553.52.5
Eirik Jønsberg33.5113.32151286343.53333.53334.5
Daniel Kafkas32.5113.091424774333.51.53.523442.5
Sefik Maksumic29112.7313984723.542.51323333
Kristoffer Heidar28.5112.771370-53.53.52.542.5232322.5
Pål Byberg23.582.941392-8433.533322
Harald Mottang21731421-53.522.54432
Farzad Samsami20.563.421455742.53.54433.5
Svein Erik Ruud16821298-5621.532212.52
Trude Kumle15.562.58137231313332.5
Bendik Johannessen1343.251439313.53.524
Pål Aadnekvam1243141515333.52.5
Vegard Hvidsten1142.751409-82.5323.5
Kjell Iversen1033.33145120433
Jul Fredrik Kaltenborn9.542.381356-3622.541
Einar Erichsen9.533.17141342243.5
Jon Even Rosengren8.532.831320633.52
Andreas Aspeland732.33132215322
Erik Eielsen6.523.251432323.53
Gabriele Zippi62314401933
Erling Støre6231413-133
Jan Tellefsen4141423234
Tormod Flesjø4221327122
Anders Viken313133003
Gaute Andersen313139353
Kristian Sæle313130603
Bendik Mjaaland2.512.51383-172.5
Lars Vaksvik2121386-142
Joachim Kvamme2121364-122
Håvard Sigve Lund2121294-232
Håvard Hauge2121302-132
Berikei Zekegi1.511.5130001.5

Gruppe F (0 – 1299)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Jaran Olsen2492.67133963342.53.523312
Svein Th. Sivertsen21131.771236-371222.522.5211223
Felipe Longe2092.22123242332223221
Håvard Lillevik1591.671165-34222112221
Borgar Vegge1381.631217-6222212211
Feng Li12.562.081222352322.521
Ida Landsverk1042.51277262233
Knut Tyse851.61126-2622211
Alexander Nygaard832.67126464233
Hege Ramson861.331137-38111122
Marie Vatneødegård771917-3111121
Andrea Schneider5.541.381144-431112.5
Marius Karlsrud5.522.7512252532.5
Martin Ellevold522.513101432
Linda Fagerli Sæthren55195501211
Daniel Storrvik4221171822
Petter Tørdal4221199-122
Erik Shetelig42211841822
Petter Samuelsen3.521.751164-31.52
Andre Drage3.531.171234-352.51
Petter Stordahl321.51011-212
Guru Wanvik3311028-31111
Peter Hemmen321.51204421
Fridtjof Wiborg3131223233
Jostein Riiser Kristiansen321.51171-921
Arnt Eriksen321.51152-812
Ketil Adolfsen2.512.5129132.5
Tone Helen Brodal2211003-302
Tommy Rostad212115002
Elisabeth Lindsay2211060-2211
Fredrik Hannestad212113402
Jørgen Larsen212117202
Silas Bakke212118112
Jon Ole Flø212118202
Hans Erik Ekeberg2211181-1911
Matti Grossman2121292-22
Kjartan Gullikstad212128212
Robert Løken212120002
Hanna Sundström212120222
Kjetil Steinberg2121218122
Stein Roar Solberg1.511.51212-101.5
Dag Einar Sommervoll1111176-241
Vladimir Johannessen1111169-311
Arne Skjærholt11190001
Martin Tangen1111186-141
Espen Aaseth1111246-291
Robert Gray1111175-251
Nils Røhne111105911
Jørgen Ingebritsen1111170-241
Mansor Davlajev111110001
Petter Viken111112001
Hans Jakob Roberg111113301
Sigurd Fosseng111120001
Juul Arthur Rudihagen111120001
Jwan Ali11190001
Martine Rolid Leonardsen0.510.51165-350.5
Bendik Strindberg0.510.5100000.5
Kirsti Eriksen0.520.251145-550.5
Shahrukh Kavousi01010500
Anders Nermoen0101113-37

 

Runde 1, 31. august, 78 deltakere:

Gruppe A: Johannes Haug, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1: Mats Persson, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Aleksander Lindbøl, 4,0 poeng
Ratinggruppe 3: Juan Carlos Rueda-Kjeldsen, 3,5 poeng
Ratinggruppe 4: Morten Rolstad, 3,0 poeng

Gruppe B: Alex Borch, 5,0 poeng
Ratinggruppe 5: Leif Gulliksen, 4,5 poeng
Ratinggruppe 6: Daniel Kafkas, 4,0 poeng
(Ratinggruppe 7: Borch)
Ratinggruppe 8: Tormod Flesjø, 2,0 poeng

Stjernetrekket: Frode Lillevold

Runde 2, 7. september, 65 deltakere:

Gruppe A: Brede Kvisvik, 5.0 poeng
Ratinggruppe 1: Anders Hobber, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Peter Marx, 3,5 poeng
Ratinggruppe 3:Anders Jensen, 3,0 poeng

Gruppe B: Alex Borch, 5,0 poeng
Ratinggruppe 5: Vetle Danielsen, 3,5 poeng
Ratinggruppe 6: Jaran Olsen, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Jonas Bernstein

Runde 3, 14. september, 55 deltakere:

Gruppe A: Mats Persson, 4.5 poeng
Ratinggruppe 1:
Elham Abdrlauf, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2:
Alex Borch, 3 poeng

Gruppe B: Carl Fredrik Enevold, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Jaran Olsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Feng Li, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Trond Munkejord

Runde 4, 21. september, 61 deltakere:

Gruppe A: Johannes Haug, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
Ludy Sousa, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
Sigurd Loe Grøver, 3,0 poeng
Ratinggruppe 3:
John Olav Kroken, 3,0 poeng

Gruppe B: Nicholas Berg, 4,5 poeng
Ratinggruppe 5:
Sefik Maksumic, 4,0 poeng
Ratinggruppe 6:
Ketil Adolfsen, 2,5 poeng

Stjernetrekket: Tomislav Marosevic

Runde 5, 28. september, 53 deltakere:

Gruppe A: Bertil Svendsen, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
IM John Bartholomew, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2:
Alex Borch, 3,0 poeng

Gruppe B: Carl Fredrik Enevold, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4: Kristoffer Heidar, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5: Pål Byberg, 4,0 poeng

Runde 6, 5. oktober, 53 deltakere (høstferie):

Gruppe A: FM Roar Elseth, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
Frode Lillvold, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
John Olav Kroken, 3,0 poeng

Gruppe B: Nicholas Bergh, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Farzad Samsami, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Elias Hannestad, 5,0 poeng

Stjernetrekket: Leif Gulliksen

Runde 7, 12. oktober, 56 deltakere:

Gruppe A: CM Ludy Sousa, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1:
FM Roar Elseth, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
Vidar Andreassen, 4,0 poeng

Gruppe B: Johannes Opsahl, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Pål Byberg, 3,5 poeng
Ratinggruppe 5:
Ida Landsverk, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Harald B. Villmo

Runde 8, 19. oktober, 56 deltakere:

Gruppe A: Kjell Børre Grebstad, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
Ludy Sousa, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Milan Kutrovac, 3,0 poeng

Gruppe B: Erik Grindbakken, 4,5 poeng
Ratinggruppe 4:
Vetle Danielsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Martin Ellevold, 2,0 poeng

Stjernetrekket: Tomislav Marosevic

Runde 9, 26. oktober, 56 deltakere:

Gruppe A: FM Lucas Ranaldi, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1: Finn Egeland, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Karl Magnus Nygaard, 3,0 poeng

Gruppe B: Erik Grindbakken, 4,5 poeng
Ratinggruppe 4:
Vetle Danielsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Ida Landsverk, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Frode Lillevold

Runde 10, 2. november, 64 deltakere:

Gruppe A: FM Johannes Haug, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1: Elham Abdrlauf, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2: Daniel Hagos, 3,5 poeng
Ratinggruppe 3: Thomas Ryen, 2,5 poeng

Gruppe B: Oddbjørn Sjøgren, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Nicholas Berg, 4,5 poeng
Ratinggruppe 5:
Daniel Kafkas, 3,0 poeng
Ratinggruppe 6:
Erling Tenold, 4,0 poeng

Runde 11, 9. november, 53, deltakere:

Gruppe A: Elham Abdrlauf, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
FM Johannes Haug, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2:
Alex Borch, 2,5 poeng

Gruppe B: Vetle Danielsen, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Daniel Kafkas, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Marius Karlsrud, 3,0 poeng

Runde 12, 16. november, 61 deltakere:

Gruppe A: Kjell Børre Grebstad, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1: Alexander Pena, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Kristoffer Gressli, 3,5 poeng
Ratinggruppe 3: Åsmund Eikill, 2,0 poeng

Gruppe B: Erik Grindbakken, 5,0 poeng
Ratinggruppe 5: Jan Tellefsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 6: Alxander Nygaard, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Eirik Jønsberg

Runde 13, 23. november, XX deltakere:

Gruppe A:
Gruppe B:

Runde 14, 30. november, XX deltakere:

Gruppe A:
Gruppe B:

Runde 15, 7. desember, XX deltakere:

Gruppe A:
Gruppe B: