Hurtigligaen sammenlagt høsten 2017

Resultater: [Runde 1] [Runde 2] [Runde 3] [Runde 4] [Runde 5] [Runde 6] [Runde 7] [Runde 8] [Runde 9] [Runde 10] [Runde 11] [Runde 12] [Runde 13] [Runde 14] [Runde 15]

Gruppe A (1900+)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Ludy Sousa40.5133.8121672743343454344.544
Kjell Børre Grebstad39133.622150553433344.52.52.554.544
Bertil Svendsen38.5133.622127-23.53.543.54.5333.5442.553
Elham Abdlrauf37113.5520963834.53.5443.54.54.5322.5
Alexander Pena34.5153.132022-441.524433.5333434333
Frode Lillevold34143.0719892733.52.52.5443.51.53.532.533.53
Finn Egeland32.5153.071933033334233.54332.5333
Johannes Haug30.574.3623141454.53.54.54.53.55
Lucas Ranaldi23.563.9220995444.543.53.54
Per Omtvedt19.572.791912-302342.532.52.5
Roar Elseth15.543.882175113.53.54.54
Mats Persson8.524.2522391144.5
Thomas Pronstad832.671925-61233
Brede Kvisvik5152222265
Petter Markussen522.52001-433.51.5
John Bartholomew4.514.52400-494.5
Milton Pantzar414227244
Aleksander Lindbøl414206204
Anders Hobber414229704
Daniel Kovachev414230004
Bjarne Zachariassen3.513.52011153.5
Alf R. Andersen3.513.52162-13.5
Francisco Gonzales3.513.52189-53.5
Peter Marx3.513.5195803.5
Martin Nilsen3132064-43
Kaloyan Kostadinov3132038-113
Gudmund Stenersen3132104-233
Eivind Bruaset313194243
Eivind Risting313210003
Georg Børresen0102225-38

Gruppe B (1750 – 1899)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Sigurd Loe Grøver28112.731841253223.5333332.52
Daniel Hagos27152.371765-11722.5332.532.51.513.522223
Juan Carlos Rueda-Kjeldsen27142.51812-213.532.52.53223.5222232
Vidar Andreassen26122.291797412.51.53242.50.52.52.532.5
Kristoffer Gressli17.572.51813342.52232.523.5
Tarjei J. Svensen13.543.38193438333.54
Aidin Afsari1252.4179223222.52.53
Harald Villmo732.331795-3322
Runar Mathisen6.532.171769-242.522
Geir Gjermstad5.531.831780-761.522
Vebjørn Selbekk522.51853-623
Guttorm Andersen522.51788-632
Elias Hulleberg Sidali4221835-3822
Trym Jenssveen4221788-4031
Bjørn Revil313188623
Anders Rundgren3131789123
Christoph Anderl3131830113
Karl Magnus Nygaard3131830303
Mattis Mikelsen3131897113
Arne Sæle313180003
Isak Storme2.512.5177102.5
Carl Aarnes2.512.5180002.5
Dag Henning Larsen2121785-102
Christian Poppe2121761-22
Andreas Tenold212175002
Ole Jørgen Aannestad2121766-342

Gruppe C (1600 – 1749)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Rune Justad23.5152.11684-9222212.522.523122.532
David Luangtep Vangen22.5112.141672721.522.5233221.531
Carlos Barrientos21112168988222.52131222.52
Odd Ristesund20.5151.71620-3922.5111.5232.51221211
Serif Music18.582.3117823432.5123124
Tomislav Viktor Marosevic17.5131.461597-45210.531111.521.52.52
Oddbjørn Ørsnes17.5111.6416331122221.5120.522
John Olav Kroken17101.716242311.51.531.532.521
Jonas Bernstein16.5102.151546-552.52220.5331.5
Alex Borch14.552.916929133332.5
Jan Hugo Eriksen14.591.611568-10231121240.5
Milan Kutrovac1481.751658-6221.5311.5221
Oddbjørn Sjøgren1071.431641-17122.51111.5
Morten Rolstad942.251651503213
Terje Nyheim871.141555-472222
Thomas Ryen7.541.8816382412.522
Lasse Midtstue7.541.881617162212.5
Anders Jensen7.541.8816204320.52
Alexander Omtvedt3131736183
Trond Jacobsen2.530.831546-541.51
Oddvar Kristiansen1.511.51597-541.5
Jonas Wang1.511.51697-21.5
Henrik Gaudernack01016930

Gruppe D (1450 – 1599)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Erik Grindbakken40.5153.51583943343.53444.54.5425431
Carl Fredrik Enevold38153.4151245335352433.523434.53
Nicholas Bergh36.594.06158411342.54.553.54.544.54
Preben Brynemo31.5103.151491-3334332.532.543.53
Johannes Opsahl31103.11495323353323.52.54
Stig Slorafoss29.5102.951476-4932.532.544232.53
Kjell M Haug28.5112.591526-73142.52.53233.53.53.5
Leif Gulliksen27.593.061440-174.524323333
Trond Munkejord2583.131481-52.53443323.5
Trygve Rytterager24102.41358-10623332.5232.512
Åsmund Eikill1672.291590164322212
Erlend Furnes12.543.131494-112.5334
Ivar Seierstad1234157849444
Halvor H. Hartvig1133.67160811443
Louis Khoo-Thwe10.542.631528913.524
Vebjørn M Leonhardsen723.515121043
Erling Tenold414150004
Marius Havgar4141504264
Elias Hannestad414150004
Audun Heggelund3131564-33
Carl Martin Schaatun3131574-63
Kristian Rizi1111411-401

Gruppe E (1300 – 1449)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Vetle Danielsen36.5143.29152810233.52233443.553.52.53.53.5
Eirik Jønsberg33.5123.21148963343.53333.53334.52
Daniel Kafkas33132.881395484333.51.53.523442.52.51
Sefik Maksumic31.5132.8114217023.542.513233333.53
Kristoffer Heidar28.5112.771370-53.53.52.542.5232322.5
Pål Byberg25.592.831384-16433.5333222
Harald Mottang24831440143.522.544323
Farzad Samsami22.573.211443622.53.54433.52
Pål Aadnekvam1863142121333.52.533
Trude Kumle17.572.5135817313332.52
Svein Erik Ruud16821298-5621.532212.52
Jul Fredrik Kaltenborn15.562.581400822.54133
Bendik Johannessen15531424163.53.5242
Vegard Hvidsten1142.751409-82.5323.5
Jon Even Rosengren10.542.631312-233.522
Kjell Iversen1033.33145120433
Einar Erichsen9.533.17141342243.5
Andreas Aspeland732.33132215322
Erik Eielsen6.523.251432323.53
Bendik Mjaaland6.523.251414142.54
Erling Støre6231413-133
Gabriele Zippi62314401933
Jan Tellefsen4141423234
Tormod Flesjø4221327122
Anders Viken313133003
Gaute Andersen313139353
Kristian Sæle313130603
Lars Vaksvik2121386-142
Joachim Kvamme2121364-122
Håvard Sigve Lund2121294-232
Håvard Hauge2121302-132
Thomas Amundsen212130002
Berikei Zekegi1.511.5130001.5

Gruppe F (0 – 1299)

NavnTotaltRunderSnittRating+ / -123456789101112131415
Jaran Olsen27112.55132044342.53.52331222
Felipe Longe22112.0912213133222322121
Svein Th. Sivertsen22151.731221-521222.522.521122312
Håvard Lillevik17.5101.751180-192221122212.5
Borgar Vegge1591.671231-48222122112
Feng Li12.562.081222352322.521
Ida Landsverk12.552.512903922332.5
Knut Tyse961.51113-39222111
Hege Ramson861.331137-38111122
Alexander Nygaard832.67126464233
Marie Vatneødegård771917-3111121
Andrea Schneider5.541.381144-431112.5
Marius Karlsrud5.522.7512252532.5
Linda Fagerli Sæthren560.83941-141211
Martin Ellevold522.513101432
Arnt Eriksen4.531.51148-12121.5
Erik Shetelig42211841822
Petter Tørdal4221199-122
Daniel Storrvik4221171822
Andre Drage3.531.171234-352.51
Petter Samuelsen3.521.751164-31.52
Petter Stordahl321.51011-212
Guru Wanvik3311028-31111
Jostein Riiser Kristiansen3311158-2221
Peter Hemmen321.51204421
Fridtjof Wiborg3131223233
Ketil Adolfsen2.512.5129132.5
Hans Erik Ekeberg2211181-1911
Tone Helen Brodal2211003-302
Kjetil Steinberg2121218122
Fredrik Hannestad212113402
Matti Grossman2121292-22
Tommy Rostad212115002
Elisabeth Lindsay2211060-2211
Hanna Sundström212120222
Robert Løken212120002
Jørgen Larsen212117202
Silas Bakke212118112
Jon Ole Flø212118202
Kjartan Gullikstad212128212
Stein Roar Solberg1.511.51212-101.5
Vahid Afsari1.511.5110001.5
Jan Andreas Schorre1.511.5120001.5
Arne Skjærholt11190001
Martin Tangen1111186-141
Jwan Ali11190001
Dimitris Kostopoulos111117801
Espen Aaseth1111246-291
Erik Nakkerud111110001
Nils Røhne111105911
Mansor Davlajev111110001
Juul Arthur Rudihagen111120001
Petter Viken111112001
Hans Jakob Roberg111113301
Vladimir Johannessen1111169-311
Robert Gray1111175-251
Jørgen Ingebritsen1111170-241
Sigurd Fosseng111120001
Dag Einar Sommervoll1111176-241
Martine Rolid Leonardsen0.510.51165-350.5
Bendik Strindberg0.510.5100000.5
Kirsti Eriksen0.520.251145-550.5
Shahrukh Kavousi01010500
Anders Nermoen0101113-37

Runde 1, 31. august, 78 deltakere:

Gruppe A: Johannes Haug, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1: Mats Persson, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Aleksander Lindbøl, 4,0 poeng
Ratinggruppe 3: Juan Carlos Rueda-Kjeldsen, 3,5 poeng
Ratinggruppe 4: Morten Rolstad, 3,0 poeng

Gruppe B: Alex Borch, 5,0 poeng
Ratinggruppe 5: Leif Gulliksen, 4,5 poeng
Ratinggruppe 6: Daniel Kafkas, 4,0 poeng
(Ratinggruppe 7: Borch)
Ratinggruppe 8: Tormod Flesjø, 2,0 poeng

Stjernetrekket: Frode Lillevold

Runde 2, 7. september, 65 deltakere:

Gruppe A: Brede Kvisvik, 5.0 poeng
Ratinggruppe 1: Anders Hobber, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Peter Marx, 3,5 poeng
Ratinggruppe 3:Anders Jensen, 3,0 poeng

Gruppe B: Alex Borch, 5,0 poeng
Ratinggruppe 5: Vetle Danielsen, 3,5 poeng
Ratinggruppe 6: Jaran Olsen, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Jonas Bernstein

Runde 3, 14. september, 55 deltakere:

Gruppe A: Mats Persson, 4.5 poeng
Ratinggruppe 1:
Elham Abdrlauf, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2:
Alex Borch, 3 poeng

Gruppe B: Carl Fredrik Enevold, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Jaran Olsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Feng Li, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Trond Munkejord

Runde 4, 21. september, 61 deltakere:

Gruppe A: Johannes Haug, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
Ludy Sousa, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
Sigurd Loe Grøver, 3,0 poeng
Ratinggruppe 3:
John Olav Kroken, 3,0 poeng

Gruppe B: Nicholas Berg, 4,5 poeng
Ratinggruppe 5:
Sefik Maksumic, 4,0 poeng
Ratinggruppe 6:
Ketil Adolfsen, 2,5 poeng

Stjernetrekket: Tomislav Marosevic

Runde 5, 28. september, 53 deltakere:

Gruppe A: Bertil Svendsen, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
IM John Bartholomew, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2:
Alex Borch, 3,0 poeng

Gruppe B: Carl Fredrik Enevold, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4: Kristoffer Heidar, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5: Pål Byberg, 4,0 poeng

Runde 6, 5. oktober, 53 deltakere (høstferie):

Gruppe A: FM Roar Elseth, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
Frode Lillvold, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
John Olav Kroken, 3,0 poeng

Gruppe B: Nicholas Bergh, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Farzad Samsami, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Elias Hannestad, 5,0 poeng

Stjernetrekket: Leif Gulliksen

Runde 7, 12. oktober, 56 deltakere:

Gruppe A: CM Ludy Sousa, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1:
FM Roar Elseth, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
Vidar Andreassen, 4,0 poeng

Gruppe B: Johannes Opsahl, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Pål Byberg, 3,5 poeng
Ratinggruppe 5:
Ida Landsverk, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Harald B. Villmo

Runde 8, 19. oktober, 56 deltakere:

Gruppe A: Kjell Børre Grebstad, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
Ludy Sousa, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Milan Kutrovac, 3,0 poeng

Gruppe B: Erik Grindbakken, 4,5 poeng
Ratinggruppe 4:
Vetle Danielsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Martin Ellevold, 2,0 poeng

Stjernetrekket: Tomislav Marosevic

Runde 9, 26. oktober, 56 deltakere:

Gruppe A: FM Lucas Ranaldi, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1: Finn Egeland, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Karl Magnus Nygaard, 3,0 poeng

Gruppe B: Erik Grindbakken, 4,5 poeng
Ratinggruppe 4:
Vetle Danielsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Ida Landsverk, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Frode Lillevold

Runde 10, 2. november, 64 deltakere:

Gruppe A: FM Johannes Haug, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1: Elham Abdrlauf, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2: Daniel Hagos, 3,5 poeng
Ratinggruppe 3: Thomas Ryen, 2,5 poeng

Gruppe B: Oddbjørn Sjøgren, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Nicholas Berg, 4,5 poeng
Ratinggruppe 5:
Daniel Kafkas, 3,0 poeng
Ratinggruppe 6:
Erling Tenold, 4,0 poeng

Runde 11, 9. november, 53, deltakere:

Gruppe A: Elham Abdrlauf, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
FM Johannes Haug, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2:
Alex Borch, 2,5 poeng

Gruppe B: Vetle Danielsen, 5,0 poeng
Ratinggruppe 4:
Daniel Kafkas, 4,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Marius Karlsrud, 3,0 poeng

Runde 12, 16. november, 61 deltakere:

Gruppe A: Kjell Børre Grebstad, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1: Alexander Pena, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2: Kristoffer Gressli, 3,5 poeng
Ratinggruppe 3: Åsmund Eikill, 2,0 poeng

Gruppe B: Erik Grindbakken, 5,0 poeng
Ratinggruppe 5: Jan Tellefsen, 4,0 poeng
Ratinggruppe 6: Alxander Nygaard, 3,0 poeng

Stjernetrekket: Eirik Jønsberg

Runde 13, 23. november, 55 deltakere:

Gruppe A: Ludy Sousa, 4,5 poeng
Ratinggruppe 1:
Kjell Børre Grebstad, 4,5 poeng
Ratinggruppe 2:
Vidar Andreassen, 2,5 poeng

Gruppe B: Eirik Jønsberg, 4,5 poeng
Ratinggruppe 4:
Farzad Samsami, 3,5 poeng
Ratinggruppe 5:
Svein Th. Sivertsen, 3,0 poeng

Runde 14, 30. november, 48 deltakere:

Gruppe A: Bertil Svendsen, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1:
Kjell Børre Grebstad, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
Rune Justad, 3,0 poeng

Gruppe B: Carl Fredrik Enevold, 4,5 poeng
Ratinggruppe 4:
Sefik Maksumik, 3,5 poeng

Runde 15, 7. desember, 57 deltakere:

Gruppe A: Johannes Haug, 5,0 poeng
Ratinggruppe 1:
Lucas Ranaldi, 4,0 poeng
Ratinggruppe 2:
Serif Music, 4,0 poeng
Ratinggruppe 3: Oddbjørn Ørsnes, 2,0 poeng

Gruppe B: Jonas Bernstein, 5,0 poeng
Ratinggruppe 5:
Bendik Mjaaland, 4,0 poeng