Flotte resultater i landsturneringa – og 35 % kvinneandel!

hopp til bilder / resultater

Hele 26 spillere stilte på startstreken under årets landsturnering, og hele 10 Stjernen-spillere debuterte i NM.

26 spillere er nær dobbelt så mange som i fjor, og kun 4 færre spillere enn da NM ble arrangert i Oslo i 2015! Vi gleder oss til 2023, når det er Stjernen som arrangerer det (gitt at vi vedstår oss opsjonen).

Vinner av klasse 3 i lynsjakk-NM, Erik Grindbakken, Stjernen!
Topp 10 i klasse 5 med Andrea på 3. plass

Av årets store, positive overraskelser må vi vel nevne at barnesjakkens trenere virkelig har funnet formen. Erik Grindbakken (som var trener fra 2017 og til i vår) vant like godt lynsjakk-NM i klasse 3!

Og for å følge opp, tok Andrea Schneider (som tok over barnesjakken etter Erik, sammen med Anders) en flott 3. plass i klasse 5!

Den tradisjonelle Stjernen-middagen samlet i år nesten 20 stjernevenner!

Av de 26 deltakerne, var hele 9 av Stjernen-spillerne kvinner, hvilket gir en kvinneandel på 35 %. Det har neppe skjedd før i norsk sjakkhistorie!

Vi kunne skrevet mye om opp- og nedturer, men nøyer oss med å si at totalt tjente våre spillere 300 ratingpoeng, så de fleste av våre spillere gjorde det godt over forventet. Gratulerer til alle – og takk for en flott uke!

Neste år spilles sjakk-NM i Trøndelag, på Hell i gangavstand fra Trondheim lufthavn, og det er allerede mulig å melde seg på.

Bildegalleri

Alle foto: Kristoffer Gressli

Stjernens resultater i Landsturneringen

komplette resultatlister på Turneringsservice

MESTER
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
15 Sigurd Loe Grøver 2052 5,0 2137 2180 (+29.80)
KLASSE 1
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
15 Sigurd Kittilsen 1894 5,0 1887 1930 (+8.60)
22 Eirik Aarnes 1863 4,5 1865 1865 (+0.40)
25 Jonas August Bernstein 1782 4,5 1861 1861 (+19.40)
45 Guttorm Andersen 1800 2,5 1828 1577 (-43.80)
KLASSE 2
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
39 John Olav Kroken 1629 4,0 1704 1661 (+8.60)
63 Erik Grindbakken 1648 2,5 1694 1528 (-28.40)
KLASSE 3
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
8 Ali Azadkhah 1511 6,0 1476 1669 (+64.40)
36 Morten S Smedsrud 1447 3,5 1494 1414 (-8.40)
KLASSE 4
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
4 Henrik M Bechstrøm 1281 6,5 1348 1514 (+112.80)
6 Scott Macody Lund 1389 6,0 1287 1403 (+6.00)
7 Ida Landsverk 1364 6,0 1288 1429 (+13.40)
22 Anne Grete Nebell 1272 5,0 1320 1320 (+21.20)
49 Linda Fagerli Sæthren 1217 2,5 1337 1196 (-8.00)
KLASSE 5
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
3 Andrea Schneider 1132 7,0 1126 1319 (+19.20)
17 Marie Vatneødegård 1043 5,0 1023 1723 (+18.80)
19 Guru Wanda Wanvik 1009 5,0 1040 1740 (+21.60)
26 Tore Ringdal Hansen 4,0 1109 1007 (-2.40)
27 Henrik Gunnar Sundt 4,0 1116 1116 (-4.00)
34 Ingvild Larsen 1164 3,5 1036 1161 (-0.80)
39 Heidi Thorsteinsen 3,0 1048 1048 (+0.00)
45 Hege Annette Ramson 1007 0,0 0000 (+0.00)
SR 65
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
10 Kjell Iversen 1462 5,0 1791 1805 (+71.80)
Senior B
Pl Navn i-Elo Poeng i-Snittm i-Ratingprest
5 Harald Mottang 1559 5,5 1476 1556 (+0.00)
7 Leif Gulliksen 1557 5,5 1414 1457 (-19.60)
12 Oddvar Kristiansen 1479 4,5 1445 1450 (-4.40)

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.